نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت:

بسیج یک عنوان و نام صد در صد دینی و چراغ راه ملت‌هاست.

آیت الله عبدالکریم عابدینی به مناسبت هفته گرامیداشت بسیج در دیدار اعضای شورای بسیج استان قزوین، اظهار کرد: بسیج یک عنوان و نام صد در صد دینی است که در ادبیات انقلاب ما آشکار شد.

آیت الله عبدالکریم عابدینی به مناسبت هفته گرامیداشت بسیج در دیدار اعضای شورای بسیج استان قزوین، اظهار کرد: بسیج یک عنوان و نام صد در صد دینی است که در ادبیات انقلاب ما آشکار شد.

 

وی با بیان اینکه می‌توان به همه رادمردان تاریخ عنوان بسیجی داد، تصریح کرد: کلمه بسیج در تاریخ خودش را نشان داده بود و در چهره پیغمبران (ص) و در رفتار، کردار و عقیده امامان معصوم علیه السلام کلمه بسیج دیده می‌شود.

 

امام جمعه قزوین بیان کرد: بسیج چراغ راه ملت‌ها است و این تفکر نجات دهنده کشورهای منطقه‌ای شد که زیر پای اشرار مورد حمایت آمریکا و غرب قرار داشتند.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: تمام کشورهای جهان به ویژه مستکبران اعتراف می‌کنند که ایران در منطقه کار‌ها را به پیش می‌برد و این به برکت فرهنگ بسیجی محقق شده است.

 

وی با تأکید بر اینکه موقعیت بر‌تر حزب الله لبنان در مقابل صهیونیست‌ها به برکت تفکر بسیجی شکل گرفت، یادآور شد: در مقاومت ۳۳ روزه نیروهای حزب الله لبنان با روح بسیجی درک عمیقی از منویات رهبری پیدا کردند و توانستند شکست فاحشی را به صهیونیست‌ها تحمیل کنند.

 

آیت الله عابدینی با بیان اینکه بسیجی همواره باید چراغ هدایت دیگران باشد، اذعان داشت: بسیجی شجره طیبه‌ای است که همواره باید با ذکر، مطالعه قرآن، عبادت، بندگی، دعا، مناجات و مطالعه که به بصیرت افزایی ختم می‌شود، تغذیه شود.

 

امام جمعه قزوین لزوم ارتباط مستمر بسیجیان با جوان‌ها را ضروری دانست و افزود: بسیجیان با ایمان و عمل صالح، عقیده و پیروی از رفتار انبیاء (ع) جوانان را جذب کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: بسیجی همواره باید خشم و نفرت خود را نسبت به دشمنان اظهار کند و بدون نگاه به تبعات آن تا پایان بر سر مواضع خود ایستادگی کند.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تصریح کرد: در جنگ خندق پیامبر اسلام (ص) در بد‌ترین شرایط اقتصادی و نظامی و در شرایط محاصره‌ای که در داخل هم با فتنه‌های یهودیان و منافقان مواجه بودند، فرمودند من شکستن کاخ کسرا و قیصر را می‌بینم و این‌‌ همان روح بسیجی است.

 

آیت الله عابدینی تأکید کرد: بسیجی یعنی چشم بینای مردم و این چشم بینا باید زود‌تر از مردم حقیقت‌های جامعه را ببیند و با آگاهی بخشی و روشنگری کار‌ها را به پیش ببرد.

https://qazvin.koolebar.ir/node/564

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کپچا
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.
پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)
Answer this question to verify that you are not a spam robot.