سردار غیب پرور در همایش تجلی اخلاص :

سپاه نماد ایستادگی ملت ایران است/ حفظ راهیان نور پاسداشت قیام امام حسین (ع) است

سردار غیب پرور با اشاره به ایستادگی مردم در راه انقلاب اسلامی گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نماد ایستادگی ملت ایران است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج، سردار غلامحسین غیب پرور در سومین همایش مشترک دست اندرکاران و فعالان راهیان نور ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان در این مراسم گفت: هدف اصلی این جلسه تحقق فرامین و تدابیر مقام معظم رهبری در مورد راهیان نور است، چرا که ایشان بهتر از هر کسی دفاع مقدس و مصالح انقلاب را می شناسند.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب در مورد راهیان نور ادامه داد: راهیان نور دفاع مقدس یک فناوری بزرگ فرهنگی و به عنوان گرانبهاترین میراث دروان دفاع مقدس و بعد از آن می باشد.

سردار غیب پرور با تاکید بر آثار راهیان نور در جامعه گفت: ما می توانیم بواسطه این حرکت عظیم فرهنگی درس ایستادگی و مقاومت را به نسل های آینده منتقل کنیم و کماکان آن را به رخ دشمن بکشیم.

وی حیات و سرزندگی انقلاب اسلامی را در گسترش و پاسداری از این حرکت فرهنگی دانست و تاکید کرد: حیات و بالندگی انقلاب اسلامی و حرکت رو به جلوی آن از هیچ راهی جز رجوع به قاموس مبارکی که در هشت سال دفاع مقدس به آن دست یافته ایم، وجود ندارد.

وی با تشبیه بین عاشورای حضرت اباعبدالله حسین(ع) و دوران دفاع مقدس گفت: گرچه دوران هشت ساله جنگ تحمیلی از لحاظ مکانی و زمانی و حجم آن با عاشورای سال 61 هجری قابل مقایسه نیست اما این دفاع مقدس کوچک شده و مینیاتوری از قیام امام حسین (ع) است و ما همان طوری که در مورد حفظ آثار رشادت های امام حسین (ع) و یارانش در قیام عاشورا تکلیف داریم درمورد جنگ هشت ساله و حفظ ایثارگری های شهدا نیز وظیفه داریم.

سردار غیب پرور ادامه داد: ارزش های انسانی مانند ایثار، نظم و انضباط، دین داری و عبادت و ...، در تمام صحنه های دفاع مقدس در حد اعلاء وجود داشته است.

سردار غیب پرور با تاکید بر پاسداشت خون شهدای جنگ تحمیلی ادامه داد: این حماسه بزرگ نه تنها نظام اسلامی و کل جهان اسلام بلکه انسانیت را سرافراز کرد و خدا بر ما منت گذاشته است تا بتوانیم این حماسه بزرگ و الهی را به نسل های آتی منتقل کنیم و شایسته است که تمام دستگاه ها و دولت نیز راهیان نور را به عنوان یک نعمت قدر بدانند.

وی با بیان وجوه سخت افزاری و نرم افزاری راهیان نور گفت: بخش سخت افزاری مثل مهیا کردن وسیله ایاب و ذهاب برای کاروان های راهیان نور و آماده کردن مکان استراحت برای زائران فقط درصد کمی از کار راهیان نور است و بخش مهم آن نرم افزاری است و راهیان نور وسیله ای برای تربیت انسان تراز انقلاب اسلامی است.

سردار غیب پرور با اشاره ایستادگی مردم در راه انقلاب اسلامی گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نماد ایستادگی ملت ایران است و تضعیف سپاه خود زنی در انقلاب است.

سردار غیب‌پرور در پایان سخنان خود و در مورد بخش نرم افزاری راهیان نور گفت: ما به یک تغییر راهبردی اساسی در بسیج نیازمندیم و باید سمت و سوی فعالیت‌ها را به سمت خدمات اجتماعی سوق دهیم. مردم ما شیفته خدمت هستند و راهیان نور هم باید با این دید ادامه یابد.

https://qazvin.koolebar.ir/node/735

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کپچا
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.
پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)
Answer this question to verify that you are not a spam robot.